English Português Español Français Deutsch Svenska Nederlands


„Disobedience” (Nieposłuszeństwo) to krótki film o nowej fazie ruchu klimatycznego. Przedstawia śmiałe akcje, jakie wobec narastającego kryzysu klimatycznego podejmują aktywiści na wszystkich kontynentach – zwykli ludzie, którzy mają już dość władzy wielkich korporacji paliwowych, zatruwających środowisko człowieka.

Chcesz zorganizować projekcję albo pokaz domowy? Zarejestrowanie projekcji jest bardzo łatwe: wystarczy wypełnić poniższy formularz.

Kiedy zarejestrujesz projekcję, prześlemy Ci dodatkowe materiały, które pomogą Ci przygotować i zareklamować wydarzenie.  Wszystkie informacje o projekcji możesz zmodyfikować później, więc w tej chwili nie musisz podejmować ostatecznych decyzji. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok: zarejestrować projekcję! Aby to zrobić, wypełnij poniższy formularz.

Premiera filmu „Disobedience” (Nieposłuszeństwo) rozpocznie wielką mobilizację w ramach „Break Free from Fossil Fuels”. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Break Free.

Informacje dotyczące wydarzenia

Twoj opis wydarzenia zostanie opublikowany na stronie - postaraj się więc napisać przekonujące zaproszenie. Nie martw się! Zmiana tesktu po publikacji jest możliwa
Miejsce wydarzenia
UWAGA: adres wydarzenia zostanie opublikowany publicznie (jeśli wydarzenie nie jest zarejestrowane jako prywatne)
Twoje dane kontaktowe

(Te informacje pozostaną prywatne)

Zasady wydarzenia
Wymagania dla gospodarzy
  • Będzie potrzebny komputer z łączem internetowym do wyświetlenia strumieniowej transmisji wideo (jak z serwisu YouTube) albo możliwość wyświetlenia pobranego wcześniej pliku wideo. 
  • Skoro organizujesz projekcję, postaraj się wykorzystać tę okazję, aby zachęcić nowe osoby do przyłączenia się do „Break Free from Fossil Fuels” i zorganizowania wspólnej akcji na rzecz uwolnienia ludzkości od paliw kopalnych. Czy możesz zorganizować autobus, którym uczestnicy spotkania będą mogli dojechać na miejsce? A może wspólnie wybierzecie się pociągiem? Jak możesz wykorzystać projekcję, aby zachęcić do działania aktywistki i aktywistów klimatycznych w swojej okolicy? Prześlemy Ci listę najważniejszych zagadnień do omówienia, ale przygotuj się także do dyskusji we własnym zakresie. Pomyśl, jakie tematy i jaki plan spotkania są odpowiednie dla Ciebie i dla Twojej publiczności.
  • Jeśli organizujesz wydarzenie publiczne, dopilnuj, aby rozpoczęło się o zaplanowanej godzinie. Pamiętaj także, aby przekazać niezbędne informacje wszystkim zgłoszonym osobom i powiadamiać je o ewentualnych zmianach. Jeśli postanowisz odwołać projekcję, musisz skontaktować się ze wszystkimi, którzy zgłosili swój udział, i oficjalnie odwołać wydarzenie za pomocą narzędzi w tej witrynie.
Wyślemy ci maila z linkiem do potwierdzenia twojego adresu