İsminizi ekleyin

ABD, AB ve Birleşik Krallık liderlerine:

Her yerde Adil Dönüşümü Finanse Edin

Boris Johnson'a (Birleşik Krallık); Joe Biden'a (ABD); Ursula von der Leyen ve Charles Michel'e (AB).

Aşırı kuraklık, kontrol edilemeyen yangınlar, fırtınalar ve seller… Dünyanın dört bir yanında insanlar iklim krizinin etkileriyle mücadele ediyorlar. Daha fazla acının yaşanmaması için harekete geçmek sizlerin sorumluluğu.

Sadece tek bir doğru seçim var: Zengin ülkeler fosil yakıtlara desteği sonlandırmalı ve kaynaklarını adil, temiz, yenilenebilir enerjiye geçiş için kullanmalı.

Dünyanın dört bir yanından sizden talep ediyoruz:

  1. Adil bir şekilde payınızı ödeyin: İklim finansmanı taahhütlerinizi yükseltin ve hayata geçirin.
  2. Fosil yakıtlara desteği sonlandırın: Kömür, petrol ve gaz endüstrisine yönelik desteğinizi her yerde sonlandırın.
  3. Adil dönüşümü finanse edin: Hiç bir ülkeyi ve hiç bir emekçiyi geride bırakmayacak şekilde kanıtlanmış çözümlere, ve herkes için yenilenebilir enerji çalışmalarını finanse edin.

Dünya sona ermiyor ancak fosil yakıt devri sonlanıyor. Dünyanın dört bir yanında topluluklar fosil yakıtlara ve zehir saçan kömür, petrol ve gaz endüstrisine karşı bir araya geliyor.

Ticari ve özel bankalar iklim krizini durdurmak için gerekli hızda hiç bir zaman hareket etmeyecekler. Zengin ülkelerin iklim için ileri adım atması ve finans sisteminin fosil yakıtları finanse etmesini durdurarak adil bir dönüşümü finanse etmesini garanti altına alması gerekiyor. 

Fosil yakıtları finanse etmeye devam etmek, bile bile iklim felaketine para desteği vermek demek. Dünyanın en zengin ülkelerinin bir an önce adım atmasını talep ediyoruz: Dünyanın her yerinde fosil yakıtlara desteği durdurun, iklim krizine değil iklim çözümlerine yatırım yapın.

 

Merhaba !

Sistemde kayıtlı bilgilerinle ilerlemek için aşağıdaki butonu tıklaman yeterli.

  değil misin? Çıkış yap

Don't miss out on news about this campaign and other ways you help our movement end the era of fossil fuels. We can only email you with your consent, and you can unsubscribe anytime.

350, size iklim kampanyaları ile ilgili güncelleme e-postaları gönderecek. Bunu yaparak, hizmet şartlarımızı ve gizlilik politikamızı kabul ediyorsunuz. İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.​