Kayıt ol

Fosil Yakıtların Finansmanını Durdurun

2015'te Paris İklim Anlaşması'nın benimsenmesinden sonra bile, büyük küresel bankaların fosil yakıtlara sağladıkları finansman her sene artmaya devam ediyor. Yeni fosil yakıt projelerine para akmaya devam ettikçe, iklim kaosu yolundan çıkıp, adil bir geçişe yönelme şansımız asla olamayacak. 1,5° Santigrat ile uyumlu bir yolda fosil yakıt kullanımının hızlı ve kalıcı bir şekilde azaldığı bir geleceğe doğru kritik bir ilk adım, fosil yakıtlara sağlanan finansmanın durdurulması..

Fosil yakıtlara daha fazla finansman sağlayan bankalar ve başka finans kurumları, dünyaya ve üzerindeki insanlara yönelik muazzam zararların oldukça yüksek bir risk oluşturmasından sorumlu . Başka bir deyişle, bankalar ve genel olarak finans sektörünün iklim alanında muazzam bir sorumluluğu var. İklim hareketi bu gerçeğin görülmesini sağlıyor.

Bu yüzden dünyanın dört bir yanında birçok ülkede, bankalara, finans bakanlarına ve hükümetlere yönelik, fosil yakıtların finansmanını durdurmaları için seslenen kampanyalar başlıyor. Doğru adımı atmaları için bu kurumlar üzerindeki kamuoyu baskısına siz de destek verin: İklim felaketini finanse eden kurumlara karşı harekete geçme sözü vermek.

Şimdi kaydolursanız, yerel düzeyde gerçekleştirebileceğiniz en uygun eylemlere dair size güncel bilgiler ileteceğiz

Eylemlere dair bildirimler almak ve fosil yakıtların finansmanını durdurmaya katkıda bulunmak için imza verin

Merhaba !

Sistemde kayıtlı bilgilerinle ilerlemek için aşağıdaki butonu tıklaman yeterli.

  değil misin? Çıkış yap

İklim adaleti için hızlı ve basitçe harekete geçen milyonlarca insan var. Sen de onlardan biri ol. Sana önemli kampanyalar, haberler ve eylemler için e-posta gönderebilir miyiz?

350, size iklim kampanyaları ile ilgili güncelleme e-postaları gönderecek. Bunu yaparak, hizmet şartlarımızı ve gizlilik politikamızı kabul ediyorsunuz. İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.​