Küresel Eksen Değişimi -- taahhüt

Küresel Eksen Değişimi (GPS) hareketimizin ölçeğini büyütmek ve yeni bir yön belirlemek için daha önce görülmemiş  boyutta çok ayaklı bir proje olacak. Temel planımız şöyle:

  1. Haziran 2013'te 500'ümüz -- hareket liderlerinden toplumun ilgili üyelerine -- Türkiye'de bir araya geleceğiz.
  2. Tabandan ve dijital örgütlenme konularındanda çalışacağız, hikayelerimizi paylaşacağız, ve önümüzdeki yıl için bir strateji oluşturacağız.
  3. Katılımcılar daha sonra takımlar halinde geldikleri ülke veya bölgelere geri dönecekler ve örgütlenmeye başlayacaklar.
  4. Bu ulusal veya bölgesel örgütlenmeler ise siyasi ve kurumsal iktidar odaklarını hedef alan yeni ve yüksek koordinasyona sahip kampanyalar için bir fırlatma rampası görevi yapacak.
  5. Birlikte, ekseni gerçek anlamda kaydırarak iklim kriziyle mücadele etmek için gerekli vizyoner dönüşümün kıvılcımını çakacağız.

İstanbul çok daha büyük bir şeyin -- tüm dünyadaki ulusal hareketlerin -- fırlatma rampası olacak. Haziran'dan sonra herkesin 2013 ve sonrasındaki büyük örgütlenme çalışmasına katılmasına ihtiyacımız olacak. Taahhüdü imzalayın ve hazır olun! → → 

2013 ve sonrasında kendi ülkemde ekseni değiştirmeyi taahhüt ediyorum. İstanbul'da tanışacak takımlar eve döndüklerinde ben de onlarla birleşip iklim krizini çözmek için gerekli hareketin oluşturulmasına yardımcı olacağım.