Muğla için ses ver

Kömüre karşı Muğlalılar'la dayanışmaya

Linyit sahalarının genişlemesine ve termik santrallere karşı mücadele eden Muğlalılar’ın yanındayım!

Kömür kaynaklı kirlilik sınır tanımamakta, iklim krizini derinleştirmekte. Ben de bu sebeple Muğla için ses veriyorum!

Mektubu imzala, kendi mesajını ilet:


"Linyit sahalarının genişlemesine ve termik santrallere karşı mücadele eden Muğlalılar’ın yanındayım! Kömür kaynaklı kirlilik sınır tanımamakta, iklim krizini derinleştirmekte. Ben de bu sebeple Muğla için ses veriyorum!”

***

Cennet Muğla’nın Milas ve Yatağan ilçelerine bağlı köyleri ve bölgede yaşayanlar 30 seneyi aşkın süredir termik santrallere ve linyit madenlerine karşı mücadele ediyorlar. Ancak karar alıcılar 2014’te kapanması gereken termik santralleri özelleştirdi ve kullanım sürelerini uzattı, linyit madenleri için de kapasite arttırımı yoluna gitti. Bugün kömürün gerçek bedeli hayatlara mal olmakta. (daha fazla bilgi için: komurungercekbedeli.org)

Bölgedeki gidişat, sadece Muğlalılar’ı ölümcül bir geleceğe mahkum etmiyor, aynı zamanda bilim insanlarının fosil yakıtları yerin altında bırakarak küresel ısınmayı 1,5 derece altında tutabileceğimiz uyarısına da kulak tıkıyor.

Kömür aşkı Muğla’nın havasını, toprağını, suyunu, zeytin ağacını, insanını ve tüm canlıları zehirliyor. Genişleyen linyit sahalarından dolayı daha önce köylüler tahliye edildi, bugün de binlerce köylünün tahliyesi söz konusu.

Sen de Muğla için, iklim için, gezegenimiz için ses ver; bölgede yaşanabilir bir gezegen, fosilsiz bir gelecek için mücadele edenlere dayanışma mesajını ilet!

Mektubu imzala, kendi mesajını ilet:

Hi !

We have your info saved from last time, just click the button below to continue.

Not ? Çıkış

​Bunu yaparak, hizmet şartlarımızı ve gizlilik politikamızı kabul ediyorsunuz. İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.​

​Bunu yaparak, hizmet şartlarımızı ve gizlilik politikamızı kabul ediyorsunuz. İstediğiniz zaman üyelikten çıkabilirsiniz.​