İMZALA

Dünya liderlerine seslen:

%100 Yenilenebilir Enerji, şimdi

%100 yenilenebilir enerji sistemine geçilmesini, kömür, petrol ve gazın hızla sonlandırılmasını talep ediyoruz.

  • Yenilenebilir enerji 2030'a kadar üç katına çıkarılsın
  • Doğa ve yaşam alanlarımız korunsun 
  • İklim adaleti sağlansın 

Destekliyor musun? İsmini ekle ✍️


%100 yenilenebilir enerjinin güç verdiği bir dünya talep ediyoruz. Bu, tüm kömür, petrol ve gazın hızla sonlandırılması demek. Bu, doğayla ve birbirimizle olan ilişkilerimizi yenilemek için de bir fırsat. Amacımız, kirliliği ve iklim kaosunu sona erdirirken küresel adaletsizlikle mücadele etmek.

Ayrıntılar:

  • 2050 yılına kadar %100 yenilenebilir enerjiye ulaşmamız gerekiyor. Bu da o zamana kadar fosil yakıtların kullanımdan kaldırılması demek. Adaletin ve eşitliğin sağlanması açısından sanayileşmiş, zengin ülkelerin bunu daha da hızlı gerçekleştirmesi gerekiyor.
  • Bu yıl dünya çapında yaklaşık 0,44 TW (440 GW) yenilenebilir enerji kaynağı ekleyeceğiz. 2030 yılına kadar toplam yenilenebilir enerji kapasitemizi üç katına çıkararak 11.000 GW'ın üzerine ulaşmalıyız. Bu da 2030'dan itibaren her yıl 1,5 TW (1500 GW) yenilenebilir enerjiyi devreye sokmak demek.
  • Enerji verimliliği kazanımlarının 2030'a kadar iki katına (yaklaşık %2'den %4'e) çıkarılması gerekiyor.

Destekliyor musun? İsmini ekle ✍️

Merhaba !

Sistemde kayıtlı bilgilerinle ilerlemek için aşağıdaki butonu tıklaman yeterli.

  değil misin? Çıkış yap

İklim adaleti için hızlı ve basitçe harekete geçen milyonlarca insan var. Sen de onlardan biri ol. Sana önemli kampanyalar, haberler ve eylemler için e-posta gönderebilir miyiz?