Підписати

Вимагай Зеленого Курсу для України!

Повені в Карпатах, пилові бурі, пожежі, аномальні посухи, нестача питної води та загроза продовольчій безпеці - це наслідки кліматичної кризи та багаторічної бездіяльності урядів. Пандемія COVID-19 посилила всі економічні, екологічні та соціальні проблеми - нехтування правами людей, безробіття, забруднення довкілля, кризу в енергетиці.

Вихід із кризи є! Це Зелений Курс - програма дій, що передбачає подолання кліматичної і соціальної несправедливості: створення зелених робочих місць, справедливі умови та оплату праці, рівний доступ до медицини та освіти, перехід на “зелену” енергетику без шкоди для довкілля.

Підпиши петицію за Зелений Курс для України!


Читати повний текст петиції

Повені в Карпатах, пилові бурі, аномальні посухи та масові пожежі в лісах, зникнення річок і  нестача питної води та, як наслідок, загроза продовольчій безпеці - все це наслідки діяльності людини та зміни клімату. 

Кліматична та соціальна кризи стали настільки загрозливими та стрімкими, що вимагають рішучих кроків від урядів усіх країн для їх подолання. Такою спільною стратегією може стати Зелений Курс,  який уже використовується країнами США та ЄС для виходу з кризи в довгостроковій перспективі, відновлення добробуту громадян через створення зелених робочих місць з достойною оплатою, рівного та справедливого доступу до охорони здоров'я на шляху до кліматично нейтральної економіки. Зелений Курс - це дорожня карта реформ, адаптована до кожної країни для подолання кліматичної та соціальної криз.

Зелений Курс в Україні поставить енергонезалежність, екологічність та місцевого виробника на 1-ше місце. Замість викопного палива – відновлювальна енергетика, замість монополій – пріоритет малому і середньому бізнесу, замість вуличних заторів – орієнтація на комфортну залізницю, зручний громадський транспорт, велосипеди і електрокари.

Це шанс відійти від застарілої економіки, яка забруднює повітря у містах викидами промислових гігантів, створює сотні сміттєзвалищ і породжує соціальну та правову несправедливість. Реалізація Зеленого Курсу - це наша можливість мати безпечне для життя довкілля, справедливі умови та оплату праці, енергонезалежність та гарні відносини з країнами Європейського Союзу. Так ми зможемо подолати кліматичну кризу та побудувати процвітаюче майбутнє.

Зелений Курс для України це:

 1. Кліматична нейтральність України -  нуль викидів CO2 до 2050 року.
 2. Справедливий перехід на 100% енергії з відновлюваних джерел до 2050 року. Закриття всіх вугільних, газових та атомних електростанцій.
 3. Зміна традиційної економіки зростання на кругову зі сталим споживанням ресурсів. Нуль відходів.
 4. Мале та середнє підприємництво - основа економіки. “Зелені” робочі місця зі справедливою оплатою.
 5. Енергоефективне та доступне житло, адаптоване до зміни клімату.
 6. Нульове забруднення довкілля токсичними речовинами - чисті повітря, вода, ґрунти.
 7. Відновлення та збереження природних екосистем і біорізноманіття, захист прав тварин.
 8. “Від ферми до столу” - локальна, здорова та екологічна продовольча система. 
 9. Стала та розумна мобільність - зміна транспортної філософії та системи.
 10. Освіта та наука, що забезпечують інновації та реалізацію Зеленого Курсу.
 11. Доступна та справедлива охорона здоров’я.
 12. Правова система на боці довкілля, соціальної та гендерної справедливості. Рівність усіх перед законом і судом.

Вимагай офіційного проголошення Зеленого Курсу як державної політики України!

* Ми будемо збирати підписи людей з різних континентів, які хочуть підтримати Україну. 

This sign up form is now closed.